پنجشنبه 14 مهر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی وبگردی چرا نباید موهای سفید را کند؟

 
 

دوشنبه 14 شهريور 1401

چرا نباید موهای سفید را کند؟

 
 

کندن موی سفید ممکن است یک راه حل موقت به نظر برسد اما با این کار آسیب واقعی به پوست سر خود وارد می کنید. موهای خاکستری یک نشانه کاملاً طبیعی پیری است اما بسیاری از ما، با مشاهده یک تار نقره‌ای رنگ میل شدیدی به کندن سریع آن پیدا می کنیم.

به نظرشما، آیا کندن موهای خاکستری مشکل را حل می کند یا در واقع اوضاع را بدتر می کند؟
با افزایش سن، فولیکول های مو کمتر ملانین تولید می کنند و همین به کاهش رنگ و سفید شدن مو منجر می شود.
ملانین ماده ای در بدن شماست که به مو و پوست شما رنگ می دهد. تعداد گرانول های رنگدانه به طور طبیعی با افزایش سن، معمولا بین ۲۸ تا ۴۰ سالگی شروع به کاهش می‌کند، به این دلیل که ملانوسیت ها، سلول هایی که ملانین تولید می کنند، شروع به کاهش سرعت و تولید کمتر می کنند.ژنتیک نقش کلیدی در سرعت ظاهر شدن موهای خاکستری دارد، زیرا آرایش بیولوژیکی شما سرعت آن را تعیین می کند. با این حال، استرس می تواند روند سفید شدن مو را هم تسریع کند.
این یک افسانه است | میرزا باتانوویچ، مدیر سبک برند حرفه ای مراقبت از مو Eufora International، ادعا می کند که باور رایج این است که اگر موها را بچینید، تعداد بیشتری در جای آن ظاهر می شود اما این در واقع یک افسانه است.او افزود: «کاش این حقیقت داشت، زیرا در این صورت می توانستیم به راحتی به افرادی که ریزش مو دارند، کمک کنیم.» کندن یک تار مو باعث رشد بیشتر نمی شود. این ایده هیچ مبنای علمی ندارد.ریزش مو تا ۱۵۹ تار مو در روز طبیعی است اما اساساً به هیچ وجه به هم متصل نیستند. بنابراین، کشیدن یک مو باعث فشار بیشتری روی پوست سر نمی‌شود.
آسیب به پوست سر| کندن مو ممکن است یک راه حل موقت برای ظاهری جوان تر به نظر برسد، اما با این کار آسیب واقعی به پوست سر خود وارد می‌کنید.با کندن مو، ممکن است فولیکول مو آسیب ببیند. در نتیجه، می تواند به بروز عفونت یا حتی لکه های طاس منجر شود. ممکن است این کار شما بیشتر از این که مفید باشد ضرر برساند. وقتی یک تار خاکستری را بکشید، موهای کنده شده استراحت و چرخه رشد بعدی خود را بعد از سه ماه شروع می‌کنند.
در هر سیکل بعد از حدود ۲۰ سالگی، موها کمی نازک‌تر می‌شوند و مدت کوتاه‌تری در اطراف باقی می‌مانند. چرخه عمر موهای روی سر به طور متوسط پنج سال است و تعداد محدودی چرخه رشد وجود دارد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
امیدی به صعود طلای جهانی هست؟
:: فناوری اطلاعات ::
از پیامدهای متاورس چه می دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
مردم، من را با نقش‌های طنزم می‌شناسند
:: حوادث ::
اعترافات هولناک پسری که خواهرش را کشت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار