پنجشنبه 23 مرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی آمادگی کامل سازمان بسیج برای اجرای طرح جهاد روشنایی

 
 

شنبه 2 آذر 1398

آمادگی کامل سازمان بسیج برای اجرای طرح جهاد روشنایی

 
 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با مثبت ارزبابی کردن طرح جهاد روشنایی گفت: اتخاد چنین رویکردهایی اثرات مثبت راهبردی در زندگی مردم دارد و سازمان بسیج محضر مسؤولان و مردم برای اجرای طرح جهاد روشنایی اعلام آمادگی می‌کند.

امروز مراسم امضاء تفاهم‌نامه طرح جهاد روشنایی با حضور روسای سازمان بهزیستی، کمیته امداد، بسیج مستضعفین و برنامه و بودجه و معاونان این سازمان در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.
سردار غلامرضا سلیمانی ضمن تبریک آغاز هفته بسیج، اظهارداشت: اتخاد چنین رویکردهایی اثرات مثبت راهبردی در زندگی مردم و دارد و سازمان بسیج در محضر مسئولان و مردم برای اجرای طرح جهاد روشنایی آمادگی می‌کند.
وی با بیان اینکه می‌توانیم با تشکیل جبهه‌ای واحد مشکلات کشور را حل کنیم، گفت: مشکلات مانند حاشیه نشینی و بیکاری را می‌توانیم با اجرای برنامه‌هایی به صورت وسیع و با استفاده از روش‌های میان‌بر در مدت مشخصی رفع کنیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بسیج در همه جبهه‌ها تجربه‌های عملی خوبی دارد و وقتی از بسیج صحبت می‌کنیم از توده‌های مردم صحبت می‌کنیم؛ طرح جهاد روشنایی یکی از طرح‌های خوبی است و برنامه تشکیل ستادهای استانی آن با کمک کمیته امداد و بهزیستی پس از امضای این تفاهم‌نامه آغاز می‌شود.
سردار سلیمانی تاکید کرد: با توجه به تجربه‌ای که در سال اول اجرای این طرح به دست خواهیم آورد، امیدواریم در سال‌های بعد با سرعت بیشتری این طرح را اجرا کنیم.
به گزارش فارس، در ادامه این مراسم سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به طرح جهاد روشنایی اظهارداشت: تجربه به ما نشان می‌دهد طرح‌هایی از این دست در ماندگاری خانوارها در روستا بسیار موثر است.
وی ادامه داد: این طرح گام خوبی برای توانمندسازی افراد و فراهم شدن زمینه مهاجرت معکوس (مهاجرت از شهر به روستا) است. یکی از برنامه‌های خوبی که در کمیته امداد و سازمان بهزیستی پیگیری می‌شود توانمندسازی افراد با توجه به مشاغلی مانند صنایع دستی، قالیبافی و دامداری است و این طرح هم به‌نوعی جهت‌گیری مناسب در حوزه توانمندسازی خانوارهای ساکن در مناطق محروم است.
امروز تفاهم‌نامه طرح جهاد روشنایی بین سازمان برنامه و بودجه، بسیج مستضعفین، کمیته امداد امام(ره) و صندوق کارآفرین امید امضاء شد. براساس این تفاهم‌نامه، ۲۰ هزار نیروگاه مقیاس کوچک ۵ کیلوواتی خورشیدی برای خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در مناطق مرزی، روستایی و عشایری، با همت بسیج در مناطق مختلف کشور راه اندازی می‌شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اخذ مالیات از خانه‌های خالی تهران در فصل تابستان
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

يادداشت
:: اجتماعی ::
بهترین برنامه ریزی برای اوقات فراغت کودکان در روزهای قرنطینه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار