سه شنبه 24 فروردين 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گزارش ويژه وعده ازدواج مرد هزار چهره به چندین دختر

 
 

يكشنبه 6 بهمن 1398

وعده ازدواج مرد هزار چهره به چندین دختر

 
 

این مرد طعمه‌های خود را در فضای مجازی پیدا و آنها را با چرب زبانی اغفال می‌کرد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مرد هزار چهره که با اغفال دختران جوان و جلب اعتماد دختران 20 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" گفت : هفتم خرداد ماه سال جاری پرونده ای مبنی بر کلاهبرداری از خانمی جوان به ارزش 10 میلیارد ریال به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارسال شد.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت : شاکی با حضور در اداره چهاردهم به کارآگاهان گفت، حدود 2 ماه پیش از طریق فضای مجازی با فردی به نام "همایون" 36 ساله آشنا شدم. همایون که خود را یک فعال اقتصادی و سرمایه گذار معرفی می کرد بعد از چند روز مراوده، پیشنهاد یک طرح اقتصادی مبنی بر فروش طلا و جواهر را به من داد و قرار شد مبلغی را برای سرمایه گذاری به او بدهم. من هم در مرحله اول مقداری طلاجات شخصی ام به ارزش 2 میلیارد ریال را به او سپردم و در مراحل بعدی با ترفندهایی اعتمادم را جلب و مبالغی از من دریافت کرد که در مجموع حدود 10 میلیارد ریال به او دادم و بعد از گذشت مدتی همایون غیبش زد و هر چه با وی تماس گرفتم جوابگوی تلفنم نبود و متوجه شدم از من كلاهبرداری شده است و او شیاد است .
این مقام انتظامی عنوان داشت: شاکی درخصوص ویژگی های همایون برای کارآگاهان گفت، همایون بسیار خوش لباس ، مبادی آداب و خوش رفتار بود و همین طرز رفتار او باعث جلب اعتماد من شد تا جایی که این برخورد وی موجب شد پیشنهاد ازدواجش را قبول کنم.
کارآگاه تقی پور در ادامه گفت : کارآگاهان در گام بعدی به بررسی محل های قرار و تردد همایون می پردازند و با پایش اطلاعاتی و تحقیقات میدانی عکسی از او به دست می آورند.
وی تصریح کرد: تنها سرنخ بدست آمده از همایون کارآگاهان را کمک کرد که با تطبیق چهره وی با متهمان و مجرمان سابقه دار آدرس و مشخصات واقعی او را به دست بیاورند .
سرهنگ تقی پور افزود : در ادامه تحقیقات با توجه به اینکه او خود را به اسم های مختلف معرفی می کرد، امکان به دست آوردن مخفیگاه وی برای کارآگاهان میسر نشد تا اینکه با هوشیاری و ذکاوت کارآگاهان مشخص شد متهم با هویت جعلی در یكی از هتل های لوکس تهران اقامت دارد. با دستور بازپرس پرونده وی 27 دی ماه در یکی از هتل ها دستگیر شد . او در ابتدا هویت خود را همان هویت جعلی معرفی می کرد که در نهایت لب به اعتراف گشود و به جرم کلاهبرداری اعتراف کرد.
این مقام انتظامی ابراز داشت: متهم با انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی گفت، حدود یک سال است از طریق فضای مجازی با دختران جوان آشنا می شدم و با اعمال و رفتار متقلبانه اعتماد آنها را جلب کرده و پس از فریب سوژه ها مبالغی از آنها دریافت می کردم و سپس متواری می شدم . اغلب مبالغی که از سوژه هایم به دست می آوردم بین 500 تا یک میلیارد ریال بود تا این سوژه آخر که حدود 10 میلیاردریال از وی کلاهبرداری کردم .
وی با بیان اینکه مبلغ كلاهبرداری شده از دختران جوان تا این لحظه با توجه به اعترافات متهم نزدیک به 20 میلیارد ریال برآورد شده است تصریح کرد : متهم با دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6تهران به منظور شناسایی سایر شاکیان در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار دارد .

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
کلمه «ممفیس» حساب کاربران توئیتر را تعلیق کرد!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قوچان نژاد: کارم با کی روش به لجبازی کشید
:: فرهنگ و هنر ::
سریال پایتخت 7 ساخته می شود
:: حوادث ::
پایان تلخ جشن عروسی با 2 قتل

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار