سه شنبه 1 مهر 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث 2 بار قصاص برای قاتل پدر و مادر

 
 

دوشنبه 12 اسفند 1398

2 بار قصاص برای قاتل پدر و مادر

 
 


متهم به‌دلیل اعتیاد به مواد مخدر با خانواده خود درگیری داشت و در نهایت دست به جنایت زد.

پسری که به خاطر اعتیاد شدید با پدر و مادرش درگیر شده و آنها را به قتل رسانده‌است در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به دوبار قصاص محکوم شد.
این جوان یک سال قبل بعد از اینکه با پدر و مادرش درگیر شد با شلیک گلوله آنها را به قتل رساند. گزارش این قتل توسط فرزند مقتولان به پلیس داده شد. پسرجوان به نام مهران به ماموران گفت: مردی مسلح با نقاب وارد خانه ما شد و قصد سرقت داشت که پدر و مادرم مقاومت کردند و او آنها را به قتل رساند.
زمانی که ماموران تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند و حرفهای برادر مهران را شنیدند متوجه تناقض گویی دو برادر شدند میثم برادر مهران به ماموران گفت: من در پارکینگ بودم که مهران هراسان آمد و گفت فردی پدر و مادرمان را به قتل رسانده‌ است. من کسی را ندیدم که وارد خانه شود. خانه ما در طبقه سوم است و اگر کسی وارد خانه شود با توجه به اینکه من در پارکینگ بودم می‌دیدم اما نمی‌دانم دقیقا چه اتفاقی افتاده‌ است.
وقتی ماموران دوباره مهران را مورد بازجویی قرار دادند او به تناقض گویی افتاد و در نهایت پلیس به او مظنون شد و مهران را بازداشت کرد. مرد جوان به ماموران گفت: مدتها بود که به مواد اعتیاد داشتم روز حادثه در پارکینگ مواد می‌کشیدم و برادرم هم ماشین می‌شست وقتی برادرم دید مواد می‌کشم با من درگیر شد ما مدتها بود با هم قهر بودیم. بعد پدرم آمد و عصبانی شد و با من برخورد تندی کرد من به خانه رفتم و سلاحی که از قبل داشتم را برداشتم تا خودم را بکشم اما پدرم خواست جلوی من را بگیرد و در حین درگیری من به او شلیک کردم و بعد هم تیر بعدی را به مادرم زدم. من اصلا قصد کشتن نداشتم.
این گفته‌ها در حالی بود که پزشکی قانونی اعلام کرد هر دو مقتول با شلیک مستقیم به سرشان جانشان را از دست داده‌اند.
با تکمیل تحقیقات و شکایت اولیای دم و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا کیفرخواست علیه متهم خوانده شد و در ادامه اولیای‌دم که برادران و مادربزرگ متهم بودند برای وی درخواست قصاص کردند.
سپس متهم در جایگاه قرار گرفت او گفت: اتهام قتل را قبول دارم اما اصلا قصدم کشتن نبود و از آنچه اتفاق افتاده است به شدت ناراحتم.
متهم ادامه داد: من اعتیاد داشتم و پدر و مادرم به خاطر این اعتیاد خیلی ناراحت بودند. روز حادثه من داشتم در پارکینگ مواد می‌کشیدم که برادرم و پدرم دیدند و پدرم با من برخورد تندی کرد. من با برادرم قهر بودم و با هم صحبت نمی‌کردیم وقتی به خانه رفتم سلاحی که از قبل پنهان کرده‌ بودم را برداشتم تا خودم را بکشم پدرم دید و سعی کرد جلوی من را بگیرد که تیر اول شلیک شد و بعد مادرم جلو آمد و تیر دوم شلیک شد من اصلا قصدی برای اینکه آنها را بکشم نداشتم.
من در زندان روزهای سختی را می گذارنم و هر شب خواب می‌بینم و مادرم را درخواب در آغوش می گیرم. من پدرو مادرم را خیلی دوست داشتم. حالا که در زندان پاک شدم ومواد مصرف نمی کنم متوجه شده‌ام زندگی چقدر خوب است. اما من خودم زندگی‌ام را سوزاندم و از بین بردم.با این حال اگر اولیای‌دم قصاص می خواهند به خاطر عذابی که می‌کشم مخالفتی ندارم فقط درخواست دارم من را ببخشند وبعد قصاص کنند.
بعد از گفته‌های متهم و وکیل مدافع او هیات قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند و با توجه به درخواست اولیای‌دم متهم را به دوبار قصاص محکوم کردند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت جهانی طلا با تضعیف دلار یک درصد جهش کرد
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار