جمعه 9 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان هشدار وزرای خارجه پیشین آلمان درباره احتمال فروپاشی اتحادیه اروپا

 
 

دوشنبه 18 فروردين 1399

هشدار وزرای خارجه پیشین آلمان درباره احتمال فروپاشی اتحادیه اروپا

 
 

دو تن از وزرای امور خارجه پیشین آلمان در یادداشتی که روزنامه «تاگس اشپیگل» منتشر کرده، نوشته‌اند، پیامدهای کووید-۱۹ می‌تواند به فروپاشی اتحادیه اروپا منجر شود؛ مگر آن که یک برنامه حمایت اقتصادی شبیه به طرح مارشال ایجاد شود.

یوشکا فیشر و زیگمار گابریل، وزرای امور خارجه پیشین آلمان در یادداشت خود آورده‌اند، کروناویروس احتمالا می‌تواند شکاف‌هایی را که هم‌اکنون نیز در اروپا وجود دارد، تا جایی که احتمال فروپاشی اتحادیه اروپا وجود داشته باشد، تعمیق کند. البته ممکن است اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن بتوانند برای مقابله با این ویروس و پیامدهای آن متحد شوند.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، فیشر و گابریل خاطرنشان کردند که میزان حمایت اتحادیه اروپا از ایتالیا و اسپانیا در مقابله با کروناویروس جدید ناکافی بوده و اقدامات بیشتری در این زمینه لازم است.
این وزرای پیشین اظهار کردند: اگر ما کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا را تنها بگذاریم، آنها این کار اروپا و به ویژه ما آلمانی‌ها را تا ۱۰۰ سال فراموش نخواهند کرد.
این دو مقام پیشین آلمانی یادآور شدند که موفقیت اقتصادی آلمان پس از جنگ جهانی دوم بدون همبستگی اروپایی، ممکن نبود و در نتیجه برلین مسئولیت ویژه‌ای برای کمک به دیگر کشورها در بحران فعلی دارد.
آنان با اشاره به طرح مارشال که در سال ۱۹۴۸ از سوی آمریکا برای کمک به بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم اجرایی شد، تصریح کردند: به همین دلیل است که آلمان باید آمادگی خود را برای رهبری اروپا و ترجیحا همراه با فرانسه نشان دهد. اروپا نیازمند دو چیز است؛ همکاری برای فراهم کردن کمک در جریان این بحران و یک برنامه بازسازی مشترک پس از آن.
پیش‌تر رییس کمیسیون اروپا نیز در ستونی که برای شماره روز یک‌شنبه روزنامه «ولت ام زونتاگ» نوشته بود، به طرح مارشال اشاره کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار