چهارشنبه 8 بهمن 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی قدرت انتقال ویروس کرونا به شدت افزایش یافته / مردم به فکر بازگشت به زندگی عادی نباشند

 
 

چهارشنبه 1 مرداد 1399

قدرت انتقال ویروس کرونا به شدت افزایش یافته / مردم به فکر بازگشت به زندگی عادی نباشند

 
 

یک پزشک متخصص بیماری های عفونی می گوید قدرت انتقال و سرایت ویروس کرونا به شدت افزایش یافته است.

دکتر محمدرضا مظاهری پزشک متخصص بیماری های عفونی عنوان کرد: بهترین راه پیشگیری از کرونا چیزهایی هستند که در ماه های اخیر به دفعات و به کرات گفته شده. در خانه بمانید، اگر هم بیرون می روید ماسک بزنید. از افراد بیمار هم دوری کنید. اما صرف نظر از هر گونه اظهار نظر تاکیدی باید بگویم موقعیت های اجتماعی در بسیاری از موارد چاره ای جز این باقی نمی گذارد که فرد از خانه خارج شود و به اماکن عمومی برود.
این پزشک متخصص گفت: قدرت انتقال ویروس کرونا به شدت افزایش پیدا کرده است و به راحتی منتقل می شود. اما اینکه گفته می شود موج دوم تاثیرات شدیدتر و بدتری نسبت به موج اول داشت تا حدودی با تردید مواجه است. ما در موج اول کرونا با شرایط ویژه ای روبرو بودیم. قرنطینه سراسری به وجود آمد و سفرهای بین شهری منع شد. اما اکنون هیچ کدام از آن شرایط وجود ندارد و به همین دلیل تصور بر این است که موج دوم شدیدتر است. شدت گرفتن قدرت انتقال قابل کتمان نیست اما این مسئله را هم نباید از یاد برد که ما در موج اول کرونا شاهد رعایت موارد بهداشتی زیادی از سوی هموطنان بودیم.
مظاهری بیان داشت: سالمندان و افراد بالای 65 سال بیشتر در خطر هستند. افرادی با سابقه جراحی های پیوندی، بیماران سرطانی، قلبی و عروقی، افراد دارای بیماری های تنفسی، بیماران کلیوی و کبدی، افراد مبتلا به فشار خون، دیابت و افرادی که از بیماری های خاص سیستم ایمنی رنج می برند در صورت مبتلا شدن به کرونا شرایط بسیار خطرناکی خواهند داشت.
این متخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: خبرهای متعددی در رابطه با کشف واکسن کرونا به گوش می رسد اما حداقل ما مردم ایران می دانیم که دسترسی به این واکسن حتی در صورت کشف قطعی برای ما تا چه اندازه سخت است. اکنون نه فقط برای ایران که کلا برای جامعه جهانی وضعیت به گونه ای است که مردم فعلا به بازگشت به زندگی عادی فکر نکنند. شرایط جامعه به گونه ای نیست که ما دوران کرونا را پشت سر بگذاریم.
مظاهری خاطرنشان کرد: تعجب من از این است که عده ای از دوران «پساکرونا» صحبت میکنم. من سوالات فراوانی از این افراد دارم. آیا ما الان در موج دوم و شدید کرونا نیستیم؟ آیا هر روز تعداد قربانیان ما بیشتر نمی شود؟ متاسفانه صحبت از «پساکرونا» خودش یک نوع سهل انگاری است. ما نه تنها در پساکرونا نیستیم که حتی به آن نزدیک هم نشدیم. حتی می توانم این پیش بینی ترسناک را داشته باشم که موج های بعدی هم در راه است البته اگر شرایط بهداشتی خوبی در جامعه فراهم نشود. ما به طور کامل با بیماری کرونا درگیر هستیم و فکر نمی کنم این تب به زودی فروکش کند.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار