پنجشنبه 7 اسفند 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT نارضایتی آمریکایی‌ها از تحریم ناکافی بزرگترین تراشه ساز چین

 
 

چهارشنبه 3 دي 1399

نارضایتی آمریکایی‌ها از تحریم ناکافی بزرگترین تراشه ساز چین

 
 

دو قانونگذار جمهوریخواه از دولت ترامپ خواستند مقررات جدیدی که برای جلوگیری از دسترسی شرکت تراشه سازی SMIC چین به فناوری آمریکایی تصویب شده اند را تحکیم کند.

سناتور مارکو روبیو و مایکل مک کال، نماینده مجلس اعلام کردند وضعیت لیست سیاه تجاری وزارت بازرگانی آمریکا به حد کافی سفت و سخت نیست و باید بازنویسی شود تا نواقص موجود در آن که اجازه می دهد تقریبا همه فروش به شرکت تراشه سازی SMIC بدون محدودیت ادامه پیدا کند و اهداف برتری نظامی حزب کمونیست چین تامین شود، بسته شود. این دو سیاستمدار آمریکایی در نامه خود ابراز نگرانی کردند که بدون تغییر مقررات، پرداختن به تهدید روزافزون متوجه امنیت ملی بی اثر خواهد بود.
وزارت بازرگانی آمریکا در این باره اظهارنظر نکرد اما ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا روز جمعه گفته بود قرار گرفتن بزرگترین تراشه ساز چین در این لیست سیاه یک اقدام ضروری بود تا اطمینان حاصل کنیم چین از طریق شرکت SMIC قادر نخواهد بود به فناوریهای آمریکایی برای دسترسی به فناوری پیشرفته بومی و حمایت از فعالیتهای نظامی بی ثبات کننده خود دست پیدا کند.
قانونگذاران آمریکایی از این که محدودیتهای فعلی تنها شامل فناوری مورد نیاز برای تولید نیمه رساناهای ۱۰ نانومتری و کوچکتر از آن می شود، ابراز نگرانی و اعلام کرده اند به نظر می رسد دولت اجازه داده است SMIC تقریبا به تجهیزات تولید همه نیمه رساناها دسترسی داشته باشد.
این قانونگذاران اظهار کردند که نگرانند مقررات جدید تنها نمایشی بوده و منافع تجاری را به قیمت امنیت ملی آمریکا در نظر گرفته است.
بر اساس گزارش رویترز، شرکت SMIC هفته جاری اعلام کرد که قرار گرفتن در لیست سیاه تجاری آمریکا تاثیر منفی روی فعالیتهای تحقیقات و توسعه این شرکت در زمینه تراشه ۱۰ نانومتری و فناوری پیشرفته تر از آن خواهد داشت اما انتظار ندارد تصمیم آمریکا در کوتاه مدت روی فاینانس و فعالیتهای این شرکت تاثیر منفی بگذارد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
طراحی پاور بانک مغناطیسی برای آیفون جدید اپل
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قوچان نژاد: کارم با کی روش به لجبازی کشید
:: فرهنگ و هنر ::
جراحی سخت نفیسه روشن
:: حوادث ::
سقوط مرگبار پس از قتل میهمان

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار