دوشنبه 18 اسفند 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی ورزشی وسوسه‌ های تازه فکری؛ استقلال با 3 مهاجم در دربی

 
 

چهارشنبه 17 دي 1399

وسوسه‌ های تازه فکری؛ استقلال با 3 مهاجم در دربی

 
 

ممکن است سرمربی استقلال به مانند دقایق پایانی بازی با آلومینیوم از 3 مهاجم خود در ترکیب اصلی استفاده کند تا بنای پیروزی‌اش در همان نیمه اول چیده شود.

در هفته‌های آغازین لیگ نوزدهم، استقلال غالباً در نیمه‌های اول نمی‌توانست گلی را وارد دروازه حریفان کند اما این روند در هفته‌های اخیر تغییر کرده و آبی‌ها به خوبی توانسته‌اند از موقعیت‌های گلزنی خود بهره ببرند.
ایران ورزشی نوشت: در بازی با گل ‌گهر استقلال در یک نیمه دو گل وارد دروازه حریف کرد. در بازی مقابل آلومینیوم نیز تیم فکری موفق شد در نیمه اول توسط مطهری به گل برسد.
هرچند که در نیمه دوم نیز استقلال بر تعداد گل‌هایش افزود اما بنای پیروزی در این بازی در همان نیمه اول ریخته شد تا استقلال ارزش گل زدن در نیمه اول را به خوبی درک کند.
در واقع استقلال اکنون آماری را در مقابل خود می‌بیند که هرگاه در نیمه اول موفق به گلزنی شده با نتیجه مطلوبی بازی را به پایان رسانده است.
این آمار در آستانه دربی 94 محمود فکری را وسوسه کرده که به تأسی از همان روش موفقیت‌آمیز در همان نیمه اول کار حریف را تمام کند تا شاید همچون بازی‌های اخیر برد بزرگی را در نهایت به دست آورد و با پیروزی میدان دربی را ترک کند. پیام های بازی با آلومینیوم در واقع ممکن است سرمربی استقلال به مانند دقایق پایانی بازی با آلومینیوم از 3 مهاجم خود در ترکیب اصلی استفاده کند تا بنای پیروزی‌اش در همان نیمه اول چیده شود.
پیام‌هایی که فکری از تیمش در بازی با آلومینیوم دریافت کرد بازگشت دوباره قایدی و مطهری به فاز گلزنی بود. مهم‌تر از آن اما آمادگی شیخ دیاباته است که در بازی با نماینده فوتبال اراک کاملاً مشهود بود. این شاید از گلزنی قایدی و مطهری هم مهم‌تر باشد.
گرچه شیخ برای استقلال گلی نزد اما ورودش به میدان با یک پاس گل برای قایدی همراه بود تا دوباره پای شماره 10 به گلزنی باز شود.
شیخ خود البته صاحب موقعیت‌های متعددی هم شد اما نتوانست از این فرصت‌ها بهره بگیرد، با این حال حضور او درکنار قایدی و مطهری چنان ضرباهنگی به خط حمله استقلال داده بود که این تیم را در بخش هجومی عمیقاً دست نیافتنی می‌کرد به طوری که دیدیم مدافعان آلومینیوم در دقایقی از بازی کاملاً گیج و سردرگم شده بودند و نمی‌دانستند از میان این 3 مهاجم کدام یک را مهار کنند.
در واقع نقطه‌ای که فکری می‌تواند به آن دل ببندد همین‌جا است. جایی که حضور توأمان 3 مهاجم برای مدافعان و دروازه ‌بان‌ های حریف سردرگمی ایجاد می‌کند و آنها را با شرایطی سخت و شاید غیرقابل مهار مواجه می‌سازد.

بر هم زدن موازنه
حال در شرایطی که استقلال موفق شده 11 گل زده در 9 بازی را در کارنامه خود در لیگ بیستم به ثبت برساند و از این حیث روندی رو به جلو دارد، بازی با 3 مهاجم می‌تواند این آمار را برجسته‌تر هم جلوه دهد، هرچند که باید توجه داشت اصولاً دربی بازی ریسک‌پذیری است و شاید بازی با 3 مهاجم تا حدی موازنه را به هم بزند اما در هر حال فکری بعد از نمایش طلایی 3 مهاجم خود در بازی با آلومینیوم وسوسه شده که در دربی نیز همین ایده را به کار بگیرد.
حال شاید بازی با 3 مهاجم در نیمه اول باشد و شاید هم مانند بازی با نماینده اراک در نیمه دوم اما باید به نکته دیگری هم توجه داشت که در این بازی هم مطهری دوباره پایش به گلزنی باز شده و هم قایدی توانسته دروازه حریف را باز کند و نیمکت‌نشین کردن یکی از این دو در این شرایط که خوب گل می‌زنند شاید کار عاقلانه‌ای نباشد.
به هر حال تصمیم نهایی برای این بازی بزرگ را فکری هفته آینده اتخاذ خواهد کرد اما نباید از این مهم غافل بود که استقلال به دلیل تعدد بازیکنان انعطاف‌پذیری بالایی در تغییر روش‌های بازی خود دارد و می‌تواند در هر زمان از بازی تاکتیک خود را عوض کند.
استقلال امروز هم ظرفیت بازی با 3 مهاجم را دارد و هم یک مهاجم. هرچند که فکری بیشتر با 2 مهاجم بازی کرده اما واقعیت این است که استقلال با هر روشی بازی کند از ثبات قابل قبولی در خط آتش خود برخوردار شده و می‌تواند امیدوار به ادامه گلزنی‌های خود در بازی‌های آتی باشد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش درد با کمک واقعیت مجازی!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قوچان نژاد: کارم با کی روش به لجبازی کشید
:: فرهنگ و هنر ::
جراحی سخت نفیسه روشن
:: حوادث ::
معمای جسدی در نایلون مشکی

يادداشت
:: ورزش ::
کفاشیان: همکاری با کی‌روش را ادامه می‌دهیم

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار