پنجشنبه 7 اسفند 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT تبدیل گوشی‌های هوشمند قدیمی به میکروسکوپ برای دانش‌آموزان تایلندی

 
 

سه شنبه 30 دي 1399

تبدیل گوشی‌های هوشمند قدیمی به میکروسکوپ برای دانش‌آموزان تایلندی

 
 

یک دانشگاه در تایلند، گوشی‌های هوشمند قدیمی را برای دانش‌آموزان تایلندی به میکروسکوپ تبدیل می‌کند تا آنها را به مدارس واقع در حاشیه شهرها که فاقد امکانات و تجهیزات مناسب هستند، بفرستد.

استفاده‌های زیادی برای گوشی‌های هوشمندی که کهنه و قدیمی شده‌اند، وجود دارد. به عنوان مثال آنها را به یک ساعت زنگ‌دار یا یک وسیله برای نظارت بر کودک تبدیل می‌کنند.
اکنون به نظر می‌رسد دانشگاهی در بانکوک تایلند روش هوشمندانه‌تری برای استفاده از این تلفن‌های همراه قدیمی پیدا کرده است. دانشگاه "چولالونگ کورن" با همکاری وزارت اقتصاد و جامعه دیجیتال، ۵۰۰ گوشی هوشمند قدیمی را که توسط نمایندگی شرکت سامسونگ در تایلند اهدا شده است، با لنزهای هوشمندی که توسط پروفسور "سانونگ آکاسیت" اختراع شده به میکروسکوپ‌هایی برای دانش‌آموزان حاشیه شهرها تبدیل می‌کند.
هدف این پروژه تهیه ۲۵۰۰ میکروسکوپ از تلفن‌های همراه قدیمی برای مدارس حاشیه‌ای است، بنابراین تصور می‌شود که در نهایت ۲۵۰۰ تلفن همراه قدیمی به میکروسکوپ تبدیل شود.
این گروه در یک اطلاعیه مطبوعاتی اعلام کرد که این دانشگاه و وزارتخانه از تلفن‌های همراه دور انداخته شده به جای میکروسکوپ در مدارس سراسر تایلند که از تجهیزات علمی مناسب محروم هستند، استفاده خواهند کرد.
تاکنون جزئیات بیشتری از این پروژه ارائه نشده است، اما در حال حاضر می‌دانیم که این تلفن‌های هوشمند قدیمی با لنزهایی موسوم به "CU Smart Lens" به میکروسکوپ تبدیل می‌شوند، اما نمی‌دانیم این لنزها دقیقاً چیست یا چگونه به تبدیل تلفن‌ها به میکروسکوپ کمک می‌کند. در هر حال تصویری از این دستگاه که توسط دانشگاه تایلندی منتشر شده، نشان می‌دهد که این لنز روی یک لبه یک گیره تعبیه شده است که به بالای صفحه نمایش گوشی گیره شده و چیزی را به نمایش گذاشته شده است که به نظر می‌رسد یک میکروارگانیسم بزرگ شده است.
روی برچسب این لنز جدید می‌توان دید که از عبارت ۵۰X استفاده شده است که نشان دهنده توانایی بزرگنمایی ۵۰ برابری این لنز است.
با وجود ناشناخته‌های فراوان در مورد این لنز و این پروژه، تصور می‌شود که این یک پروژه جالب است که هم به دانش‌آموزان محروم کمک می‌کند و هم زباله‌ها را کاهش می‌دهد و امیدوار است که الهام‌بخش سایر موسسات در سراسر جهان باشد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
طراحی پاور بانک مغناطیسی برای آیفون جدید اپل
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قوچان نژاد: کارم با کی روش به لجبازی کشید
:: فرهنگ و هنر ::
جراحی سخت نفیسه روشن
:: حوادث ::
سقوط مرگبار پس از قتل میهمان

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار