دوشنبه 23 فروردين 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT ایلان ماسک علت انفجار "SN۱۱" را فاش کرد

 
 

سه شنبه 17 فروردين 1400

ایلان ماسک علت انفجار "SN۱۱" را فاش کرد

 
 

هفته گذشته جدیدترین نمونه موشک استارشیپ موسوم به "SN۱۱" شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) در هوای مه آلود پرتاب شد، اما فرود آن با انفجار همراه بود اکنون ایلان ماسک اظهار کرده که نشت مقدار کمی از متان باعث انفجار این موشک شده است.

بنابر گزارش‌ها سرنوشت موشک SN۱۱ نیز همانند موشک قبلی این شرکت موسوم به SN۱۰ بوده است چرا که SN۱۰ نیز به دلیل نشت گاز متان منفجر شد.
"SN۱۱" روز ۳۰ مارس پس از پرتاب در مرکز پرتاب "بوکاچیکا"(Boca Chica) در تگزاس نتوانست فرود خوبی داشته باشد چرا که پس لحظاتی پس از پرتاب و ارتفاع گرفتن به سرنوشت دیگر موشک‌های این شرکت دچار شد و فرود آن با انفجار همراه بود. کمی بعد از این اتفاق، ایلان ماسک در توییتر اعلام کرد که مشکلی در موتور ۲ این موشک وجود داشته است اما اکنون او اعلام کرد که علت این انفجار نشت متان بوده است. این نشت باعث آتش گرفتن یکی از موتورها شد. شرکت اسپیس ایکس پیش از این سه موشک دیگر موسوم به "SN۸"، "SN۹" و "SN۱۰" را از مرکز پرتاب "بوکاچیکا"(Boca Chica) در تگزاس پرتاب کرد که نهایتا هیچ کدام از آنها سالم نماندند.
ماسک در توییتر خود نشت متان را موجب آتش گرفتن یکی از سه موتور رپتور که این امر نیز موجب تخریب بخشی از سیستم اویونیک شد، اعلام کرد.
دوربین‌های مستقلی که اطراف سکوی پرتاب در مرکز آزمایش اسپیس ایکس در بوکاچیکا، تگزاس نصب شده بودند، توانستند تصاویر این انفجار را ثبت کنند. پس از انفجار تکه‌های بزرگ آوار موشک در میان هوای مه آلود از آسمان همانند باران به زمین می‌بارید.
هفته گذشته "جان اینسپروکر" مهندس اسپیس ایکس که در حال تماشای پرتاب این موشک بود پس از پرتاب گفت: SN۱۱ بازنخواهد گشت. منتظر فرود نمانید. در زمان اعلام خبر ، SN۱۱ هنوز در آسمان در حال ارتفاع گرفتن بود، لحظاتی بعد منفجر شد.
در کنار به روزرسانی اخبار مربوط به SN۱۱ ، اخباری نیز مبنی بر تأیید اسپیس ایکس برای بسته شدن جاده در روز دوشنبه منتشر شد و گویا این شرکت در حال آماده کردن SN۱۵ برای پرتاب بعدی است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
کلمه «ممفیس» حساب کاربران توئیتر را تعلیق کرد!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قوچان نژاد: کارم با کی روش به لجبازی کشید
:: فرهنگ و هنر ::
سریال پایتخت 7 ساخته می شود
:: حوادث ::
پایان تلخ جشن عروسی با 2 قتل

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار