چهارشنبه 6 مرداد 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT لابی آمازون برای قرارداد با پنتاگون فاش شد

 
 

چهارشنبه 23 تير 1400

لابی آمازون برای قرارداد با پنتاگون فاش شد

 
 

گزارشی جدید نشان می‌دهد هنگامیکه آمازون سعی داشته به قراردادی ۱۰ میلیارد دلاری با وزارت دفاع دست یابد، برخی از مقامات این وزارت خانه نیز از مدیران ارشد آمازون تعریف و تمجید کرده اند.

روز گذشته روزنامه نیویورک تایمز ایمیل‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌داد در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی و در حالی که آمازون سعی داشت به قرارداد نظامی بزرگی دست یابد، برخی مقامات پنتاگون (و همچنین یک مشاور ارشد وزیر دفاع وقت) از مدیران این شرکت تعریف و تمجید کرده‌اند. این قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری مربوط به پروژهJEDI است و هدف آن یافتن شرکت فناوری بود که بتواند شبکه رایانه‌های وزارت دفاع را به رایانش ابری منتقل کند.
تایمز در یکی از نمونه‌ها اشاره می‌کند جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در دوران ترامپ در سال ۲۰۱۷ به سیلیکون ولی سفر کرد تا با مدیران ارشد شرکت‌هایی مانند اپل، آمازون وگوگل ملاقات کند.
در این دیدار نماینده آمازون به شدت سعی داشت محصولات رایانش ابری این شرکت را به ماتیس نشان دهد و به وی فشار می‌آورد.
از سوی دیگر سالی دانلی یکی از مشاوران پیشین ماتیس، فهرستی از دلایل اعتماد به بزوس را برای وزیر دفاع سابق آمریکا ارسال کرد. این در حالی است که دانلی از جف بزوس (مدیر ارشد ا جرایی این شرکت) به عنوان نابغه قرن یاد کرده بود و جالب آنکه وی قبلاً در شرکتی فعال بود که آمازون از مشتریانش به حساب می‌آمد.
کن باک و مایک لی سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای مشترک نوشته‌اند: این همان چیزی است که ما نگرانش بودیم و با گفته مکرر آمازون که چیزی برای بررسی نیست، مغایرت دارد. هر روز بیش از پیش آشکار می‌شود که آمازون از قدرت خود در بازار و ارتباطاتش برای دور زدن مرزهای اخلاقی و اجتناب از رقابت استفاده کرده تا این قرارداد را از آن خود کند.
در سال ۲۰۱۹ میلادی مایکروسافت پس از رقابتی تنگاتنگ با آمازون این قرارداد چند میلیارد دلاری را برنده شد. اما چندی قبل وزارت دفاع اعلام کرد قراردادش با مایکروسافت را لغو می‌کند زیرا ترامپ به طور غیرقانونی در فرایند مناقصه این قرارداد دخالت کرده بود.
اکنون آمازون شانسی دوباره برای برنده شدن این قرارداد دارد. اما با انتشار ایمیل‌های جدید نمایندگان جمهوریخواه خواهان شهادات آمازون در خصوص رابطه‌اش با پنتاگون شده‌اند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
واریز یارانه در حاشیه وعده‌های میلیونی
:: فناوری اطلاعات ::
ویندوز ۱۱ اینترنت اکسپلورر را حذف می کند
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی رسید
:: فرهنگ و هنر ::
داریوش مهرجویی نشان‌دار شد
:: حوادث ::
جنایت؛ پایان 7 سال رابطه شیطانی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار