سه شنبه 28 دي 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی رسانه چرا محتوا محوری در روابط عمومی مهم است?

 
 

يكشنبه 23 آبان 1400

چرا محتوا محوری در روابط عمومی مهم است?

 
 

هموطن آنلاین- دکتر منصورساعی- «محتوا محوری» به عنوان یک شاخص مهم در سنجش تخصص گرایی و حرفه­ ای گرایی در روابط عمومی، محصول توسعه رسانه های اجتماعی است.

هموطن آنلاین- دکتر منصورساعی- «محتوا محوری» به عنوان یک شاخص مهم در سنجش تخصص گرایی و حرفه­ ای گرایی در روابط عمومی، محصول توسعه رسانه های اجتماعی است.
در واقع براثر توسعه فراگیر رسانه های اجتماعی همچون وبلاگ ها، ویکی ها و سایت های شبکه های اجتماعی، پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی موبایلی کم کم روابط عمومی ها از رویکرد اطلاع رسانی صرف و بمباران خبری و تبلیغاتی مخاطبان دست برداشتند و به تولید محتوای مخاطب پسند و مبتنی بر نیاز مخاطب روی آوردند.
روابط عمومی های حرفه ای دریافتند که در دنیای جدید منبرها و تریبون های زیادی(رسانه های اجتماعی متنوع و متکثر) وجود دارد و دوره رسانه های جمعی(رادیو تلویزیون و مطبوعات و خبرگزاری ها) به سرآمده و لذا اگر منبری محتوای مطلوب و مفید داشته باشد، مخاطب را جذب می کند.
«روابط عمومی محتوا محور» با درپیش گرفتن رویکرد بازاریابی محتوا، به دنبال تولید محتوای تاثیرگذاری است که از یک طرف اطلاعات و دانش مخاطبان را بالا برده و آنها را هوشمند سازد و از طرف دیگر با تولید محتوای غیرتبلیغاتی و مفید و روایت داستان و علائق یک سازمان با دیگران را به اشتراک گذاشته و آگاهی عمومی در مورد سازمان افزایش داده و به تعامل به مخاطبان می پردازد.
«قالب های تولید محتوا در روابط عمومی محتوامحور» نیز دگرگون شده است. امروزه متن و عکس حرف اول را نمی زنند، بلکه امروز یک تصویرویدئویی کوتاه، یک اینفوگرافیک حرفه ای، یک موشن گرافیک چند ثانیه ای و یک پادکست یا یک وادکست چند دقیقه ای برابر هزاران صفحه کلمه، متن و عکس است.بنابراین تسلط به روزنامه نگاری برند یک مهارت مهم برای تولید محتوا در روابط عمومی محتوامحور است.
روابط عمومی محتوامحور به منابع انسانی متخصص و ماهری نیاز دارد که به سازمان هویت انسانی ببخشد نه هویت تجاری.یعنی از طریق تولید محتوای مخاطب محور به پیوند علائق سازمان با علائق و نیازهای مخاطبان کمک کند تا سازمان در میان مخاطبان برند و هویتی تبدیل شود که در راستای «توسعه پایدار انسان پایه» حرکت می کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
برنج چند درصد گران شد؟
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
مجردم و همسایه‌مان پُز ازدواج‌کردن دخترهایش را به مادر من می‌دهد
:: ورزش ::
استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند!
:: فرهنگ و هنر ::
درگذشت همسر جمشید مشایخی
:: حوادث ::
ماجرای قابل تأمل گمشدن پسر ۱۷ ساله یاسوجی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار