سه شنبه 28 دي 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی رسانه آموزش «سواد گردشگری» باید از داخل وزارت میراث‌فرهنگی آغاز شود

 
 

جمعه 28 آبان 1400

آموزش «سواد گردشگری» باید از داخل وزارت میراث‌فرهنگی آغاز شود

 
 

هموطن سلام- محمدرضا جابری، کارشناس رسانه و گردشگری-اگر چارت سازمانی وزارتخانه میراث‌فرهنگی دچار تغییر نشود و معاونت آموزشی همچنان به کار خود ادامه دهد، «سواد گردشگری» می‌تواند به یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه تبدیل شود.

هموطن سلام- محمدرضا جابری، کارشناس رسانه و گردشگری-اگر چارت سازمانی وزارتخانه میراث‌فرهنگی دچار تغییر نشود و معاونت آموزشی همچنان به کار خود ادامه دهد، «سواد گردشگری» می‌تواند به یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه تبدیل شود.
آموزش اساس و زیربنای هر تغییر و تحول مثبتی است و برای توسعه پایدار و فراگیر گردشگری چاره‌ای جز شروع آموزش و فرهنگ‌سازی گسترده و عمومی «سواد گردشگری» نداریم.
متأسفانه روزی نیست که با خبری از تخریب و نابودی آثار تاریخی سپری نشود و در این بین سهم مسئولان کم‌اطلاع و برخی از مردم ناآگاه بیش از سایرین است که با اندکی آموزش و اطلاع‌رسانی می‌توان جلوی بسیاری از تخریب‌ها و آسیب‌ها را گرفت. نبود آموزش‌ها و مهارت‌های مربوط به گردشگری در مدارس، عدم وجود برنامه‌های تلویزیونی در زمینه گردشگری مسئولانه، سیاست‌های چندگانه در زمینه گردشگری، وجود مراکز متعدد تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری و ده‌ها مورد دیگر باعث شده میراث‌فرهنگی و محیط‌زیست آسیب‌های جدی و غیر قابل جبران ببینند و عزم و اراده‌ای از سوی هیچ مرجعی برای توقف این روند خطرناک و غلط دیده نمی‌شود!
نبود آموزش‌های اصولی و زیربنایی باعث شده کسانی که در مسند ریاست قرار می‌گیرند فاقد دانش، تجربه و مهارت لازم برای پیشرفت و توسعه گردشگری باشند و اقدامات آنان در نهایت منجر به افزوده شدن مشکلی بر مشکلات قبلی و سبب از بین رفتن تلاش‌های دلسوزان و حامیان میراث‌فرهنگی و محیط‌زیست هم می‌شود!
اگر چارت سازمانی وزارتخانه میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دچار تغییر نشود و معاونت آموزشی همچنان به کار خود ادامه دهد، «سواد گردشگری» می‌تواند به یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه تبدیل شود تا هم به آموزش و تربیت مدیران خود و همچنین آموزش عمومی و همگانی مردم و جامعه بپردازد که در این صورت گام بزرگی را در راه نجات آثار تاریخی، محیط‌زیست و توسعه پایدار و فراگیر گردشگری برداشته است.
اگر مدیران و مسئولان وزارتخانه گردشگری گوش و چشم خود را بر نارسایی‌ها و انتقادها نبندند و خواهان پیشرفت کشور در این شرایط سخت و دشوار باشند، با کمک انجمن‌ها، فعالان و خبرنگاران این حوزه می‌توان روزهای خوب و خوشی را برای گردشگری ایران عزیزمان رقم زد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
برنج چند درصد گران شد؟
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
مجردم و همسایه‌مان پُز ازدواج‌کردن دخترهایش را به مادر من می‌دهد
:: ورزش ::
استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند!
:: فرهنگ و هنر ::
درگذشت همسر جمشید مشایخی
:: حوادث ::
ماجرای قابل تأمل گمشدن پسر ۱۷ ساله یاسوجی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار