سه شنبه 28 دي 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات اعلام برنامه سازمان ملل برای ۶ میلیارد دلار درخواستی از ایلان ماسک

 
 

سه شنبه 2 آذر 1400

اعلام برنامه سازمان ملل برای ۶ میلیارد دلار درخواستی از ایلان ماسک

 
 


رئیس برنامه جهانی غذا، نهاد وابسته به سازمان ملل، برنامه ای ۶/۶ میلیارد دلاری برای مبارزه با گرسنگی در جهان ارائه کرده است، پاسخی مستقیم به ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، که ادعا کرده بود سهام تسلا را برای کمک به حل مشکل گرسنگی در جهان خواهد فروخت به شرط آنکه برنامه جهانی غذا به طور دقیق توضیح دهد از این پول چگونه استفاده خواهد شد.

هموطن سلام- رئیس برنامه جهانی غذا، نهاد وابسته به سازمان ملل، برنامه ای ۶/۶ میلیارد دلاری برای مبارزه با گرسنگی در جهان ارائه کرده است، پاسخی مستقیم به ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، که ادعا کرده بود سهام تسلا را برای کمک به حل مشکل گرسنگی در جهان خواهد فروخت به شرط آنکه برنامه جهانی غذا به طور دقیق توضیح دهد از این پول چگونه استفاده خواهد شد.
دیوید بیزلی رئیس برنامه جهانی غذا، هفته ی گذشته در توییتر خود لینک یک «چکیده ی اجرایی» هزار کلمه ای را منتشر کرد. در این متن به تشریح برنامه ی سازمان ملل برای تهیه ی غذا و کوپن با استفاده از ۶/۶ میلیارد دلار پرداخته شده است. این مبلغ صرف تغذیه ی بیش از ۴۰ میلیون نفر در ۴۳ کشور دنیا خواهد شد که در آستانه ی قحطی قرار دارند، امری که از آنچه برنامه جهانی غذا آن را یک «فاجعه» ی در شرف وقوع عنوان کرده، جلوگیری خواهد کرد.
در متنی که بیزلی آن را منتشر کرده، برنامه جهانی غذا پیشنهاد می دهد ۳/۵ میلیارد دلار برای خرید و ارسال مستقیم غذا اختصاص یابد، ۲ میلیارد دلار برای تهیه ی کوپن در مکان هایی که امکان فعالیت فروشگاه ها وجود دارد و ۷۰۰ میلیون دلار دیگر برای اداره ی برنامه های جدیدی متناسب با شرایط داخلی کشورها و اطمینان از صرف این کمک مالی به بهترین نحو ممکن.
۴۰۰ میلیون دلار دیگر هم صرف مدیریت عملیات، اداره و پاسخگویی و هماهنگ سازی زنجیره ی تأمین خواهد شد.
بیزلی در توییتر خود نوشت: «دنیا گرفتار بحران شده است. درباره ی توفان تمام عیاری که به خاطر همه‌گیری کرونا، مناقشات، دگرگونی های اقلیمی و حالا هزینه های فزاینده ی زنجیره ی تأمین در حال شکل گیری است، هشدار داده بودم. حالا به همین نقطه رسیده ایم.»
بیزلی در توییت دیگری خطاب به ماسک که با داشتن ثروتی نزدیک به ۲۸۸ میلیارد دلار، یکی از ثروتمندترین افراد دنیا است، نوشت: «بحران گرسنگی، اضطراری و بی سابقه اما قابل جلوگیری است. یک برنامه ی واضح و روشن خواسته بودید. بفرمایید! آماده ی صحبت با شما و هر کس دیگری هستیم که حقیقتاً به دنبال نجات جان انسان ها باشد.»
گفتگوی توییتری میان ماسک و بیزلی به دنبال مصاحبه ی ماه گذشته ی بیزلی با سی‌ان‌ان شکل گرفت. بیزلی در این مصاحبه از میلیاردرهای دنیا، به ویژه ایلان ماسک و جف بزوس، دو تن از ثروتمندترین مردان دنیا، خواست برای کمک به مبارزه با مشکل گرسنگی در جهان حالا برای یک بار قدم پیش بگذارند.
بیزلی گفت با ۶ میلیارد دلار یا ۲ درصد از ثروت ایلان ماسک می توان به حل مشکل گرسنگی در جهان کمک کرد.
ماسک در پاسخ در توییتی نوشت اگر برنامه جهانی غذا به طور دقیق توضیح دهد که این ۶ میلیارد دلار چگونه به حل این مشکل کمک می کند، سهام شرکت تسلا را بلافاصله می فروشد. ماسک گفت این برنامه باید به صورت عمومی منتشر شود تا مردم هم بتوانند به طور دقیق از نحوه ی صرف این پول مطلع شوند. بیزلی در پاسخ به توییت ماسک به او درباره ی وجود شفافیتی که خواستار آن است اطمینان داد. هنوز روشن نیست ماسک و بزوس برنامه ی ارائه شده توسط بیزلی را دیده اند و آیا تصمیمی برای کمک دارند یا خیر.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
برنج چند درصد گران شد؟
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
مجردم و همسایه‌مان پُز ازدواج‌کردن دخترهایش را به مادر من می‌دهد
:: ورزش ::
استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند!
:: فرهنگ و هنر ::
درگذشت همسر جمشید مشایخی
:: حوادث ::
ماجرای قابل تأمل گمشدن پسر ۱۷ ساله یاسوجی

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار