يكشنبه 31 تير 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری معافیت آمریکا برای تراشه‌سازان کره‌ای تمدید می‌شود

 
 

چهارشنبه 20 ارديبهشت 1402

معافیت آمریکا برای تراشه‌سازان کره‌ای تمدید می‌شود

 
 

کره جنوبی انتظار دارد واشنگتن معافیت برای صادرات تجهیزات تراشه‌سازی پیشرفته به چین را تمدید کرده و به شرکتهای اس‌کی هاینیکس و سامسونگ الکترونیکس اجازه دهد تجهیزات مورد نیاز برای حفظ فعالیت در دومین اقتصاد بزرگ جهان را دریافت کنند.

لی چانگ یانگ، وزیر بازرگانی کره جنوبی گفت: انتظار می‌رود معافیت یک ساله که اکتبر امسال به پایان می‌رسد برای یک مدت قابل توجه دیگر تمدید شود. چنین اقدامی، ابهام بزرگ برای تراشه‌سازان کره‌ای را برطرف می‌کند که نگران آینده پایگاه‌های تولید خارجی خود هستند.
سامسونگ و اس‌کی هاینیکس، بزرگترین سازندگان تراشه حافظه در جهان به شمار می‌رود که در اکثر دستگاه‌ها از رایانه‌های شخصی گرفته تا تلفن‌های هوشمند و خودروها استفاده می‌شود. وزیر بازرگانی کره جنوبی به خبرنگاران گفت: مقامات کره‌ای به همتایان آمریکایی خود گفته‌اند شرکت‌های کره‌ای باید اجازه پیدا کنند فعالیتشان در چین حفظ شود تا از مختل شدن زنجیره تامین جهانی اجتناب شود.
واشنگتن سال میلادی گذشته مجموعه محدودیت‌های تجاری علیه چین وضع کرد که دسترسی به فناوری پیشرفته از جمله ماشین آلات تولید نیمه رسانا و تراشه‌سازی را محدود کرد. دولت آمریکا به سازندگان تراشه حافظه کره‌ای شامل سامسونگ و اس‌کی هاینیکس که یک سوم از تراشه‌های حافظه خود را در چین تولید می‌کنند، معافیت یک ساله از این تحریم‌ها داد.
هاینیکس اعلام کرده است سرگرم بررسی گزینه‌های مختلف برای فعالیت‌هایش در چین است اما فعلا انتظار ندارد تغییر قابل توجهی صورت بگیرد. این سازنده تراشه کره‌ای در آوریل گفته بود درباره دریافت تمدید معافیت، خوش بین است.
هدف آمریکا از این محدودیت‌ها، مقابله با توسعه فناوری پیشرفته چین از هوش مصنوعی گرفته تا سفینه‌های فضایی و هواپیماهای جنگنده است. علاوه بر محدودیت صادراتی، دولت بایدن، محدودیت‌هایی را برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های تراشه‌سازی در چین که به دنبال دریافت یارانه فدرال بر اساس قانون "تراشه‌ها و علم" هستند، وضع کرده است. سامسونگ در میان شرکتهایی است که در تگزاس کارخانه تراشه می‌سازد و ممکن است از این یارانه‌های آمریکایی بهره مند شود.
بر اساس گزارش بلومبرگ، کره جنوبی و آمریکا، شرکای امنیتی و تجاری هستند و از طریق گروههای کاری که هدفشان حفظ منابع شرکتهای بزرگی نظیر سامسونگ و هاینیکس است، مذاکراتشان را مضاعف کرده اند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار