جمعه 17 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی روی خط جوانی 8 تاثیری که خیانت بر فرزندان شما می گذارد

 
 

شنبه 10 تير 1402

8 تاثیری که خیانت بر فرزندان شما می گذارد

 
 

از آثار خیانت می توان به شوک، از دست دادن و اندوه، آسیب به عزت نفس، شک به خود و خشم اشاره کرد.

خیانت می تواند باعث شود کودکان به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) مبتلا شوند، به خصوص اگر این حادثه باعث ترس زیادی شود.
شرم، از دست دادن اعتماد، سردرگمی، رنجش، دوگانگی نسبت به والدین خیانتکار و رفتارهای غیراخلاقی از تجربیات رایج فرزندان همسران خیانتکار هستند. این مسائل می تواند در کودکان در هر سنی، از کودکان نوپا گرفته تا بزرگسالان-کودکان آشکار شود. کودکان خردسال ممکن است کنار بکشند، به خود آسیب برسانند یا پسرفت کنند.
همه افراد یک خانواده به یک شکل تحت تأثیر یک رابطه قرار می گیرند. چه دیدن والدینی باشد که عصبانی و ناراحت به او خیانت کرده اند، چه دیدن شریک خیانتکار که احساس گناه می کند، مهم است که به خاطر داشته باشید که اینها برای همه، به خصوص بچه های کوچک، احساسات بزرگی دارند و خیانت ممکن است مانند یک ضربه مرگبار به یک رابطه به نظر برسد، چه تصمیم بگیرید که با هم بمانید یا نه، هنوز هم باید احساسات بسیار واقعی (و خام) را که فرزندتان در مورد آن داشته باشد، بررسی کنید.
حتی اگر به نظر می رسد که هیچ بازگشتی در رابطه وجود ندارد، مهم است که به خاطر داشته باشید که حتی در میانه چنین آشفتگی، نقش شما نقش یک والدین است. از این گذشته، نیازهای فرزند شما در اولویت قرار دارند.
بنابراین هنگام پیشبرد زندگی خود، مطمئن شوید که سلامت عاطفی کودک خود را در اولویت قرار دهید و عواقب آن را که خیانت راه خود را به یک رابطه باز می کند، درک کنید تا بتوانید به فرزندتان کمک کنید تا احساسات خود را مدیریت کند.

آنها ممکن است احساس رها شدن کنند
حتی اگر هر دو والدین هنوز در یک خانه زندگی می کنند، از بروز احساسات منفی جلوگیری نمی کند، که رایج ترین آنها رها شدن است. کیمبرلی فریدموتر، نویسنده کتاب پرفروش قدرت ناخودآگاه: از ذهن درونی خود برای ایجاد زندگی ای که همیشه می خواستید، استفاده کنید، در ایمیلی به رامپر می گوید: «وقتی والدینی دچار انحراف می شوند، این احساس اغلب توسط کودک به عنوان رها شدن ترجمه می شود. احساس رها شدن منجر به بی اعتمادی می شود و کودک از آن والد دور می شود و برای والدینی که خیانت نکرده ارزش بیشتری قائل می شود.

آنها ممکن است احساس کنند که باید "برنده" والدین خیانتکار شوند
بچه‌ها چه عمدی و چه غیرعمدی، اغلب اتفاقات خانه را درونی می‌کنند و مهم‌تر از آن، رابطه شما را درونی می‌کنند. بنابراین حتی اگر آنها هیچ ربطی به خیانت ندارند، ممکن است فرزند شما احساس مسئولیت کند تا دوباره مشکلات بین شما و شریک زندگی تان حل شود.
کودکان باهوش هستند و به تغییرات رفتار والدین خود واکنش نشان می دهند - اگر آنها رفتار متفاوتی از قبیل غمگین، عصبانی یا خاموش ببینند، تأثیر عمیقی بر آنها خواهد داشت.
آنها ممکن است احساس کنند که باید به والدین «غمگین» کمک کنند تا دوباره خوشحال شوند یا محبت والدین خیانتکار را به دست آورند. اطمینان حاصل کنید که فرزند شما این مسئولیت غیر ضروری را بر عهده نمی گیرد و روی کمک به او در این دوران سخت تمرکز کنید.

خیانت والدین آنها را وادار کند که همه چیز را زیر سوال ببرند
وقتی یکی از والدین خیانت می‌کند، می‌تواند باعث شود فرزندتان به این فکر کند که چه چیزی در رابطه شما واقعی است و چه چیزی نیست
وقتی یکی از والدین خیانت می کنند، می تواند باعث شود کودک ثباتی را که در خانه احساس می کند زیر سوال ببرد.به همین دلیل است که باید سخت تلاش کنید تا اطمینان حاصل کنید که فرزندتان هم از سوی شما و هم توسط شریک زندگیتان احساس ثبات (و دوست داشتنی) می کند. مطمئن شوید که به سؤالات آنها پاسخ می دهید و به آنها زمان لازم را برای رسیدگی به موضوعی که واقعاً یک مسئله بزرگسال است، اختصاص دهید.

آنها ممکن است در آینده بیشتر تقلب کنند
نه تنها یک رابطه عاشقانه می تواند یک رابطه را تا هسته اصلی آن پاره کند، بلکه می تواند زمینه را برای روابط آینده فرزند شما نیز فراهم کند. بسته به روشی که با آن برخورد می‌شود، خیانت می‌تواند تأثیر طولانی‌مدتی بر کودکان داشته باشد.
مطالعات نشان می دهد که کودکانی که از خانواده های خیانت کار هستند دو برابر بیشتر احتمال دارد که خودشان خیانت کنند مطالعه "پیشینه خانوادگی و تمایل به درگیر شدن در خیانت" نشان داد که فرزندان والدینی که خیانت کرده اند در بزرگسالی نیز بیشتر احتمال دارد خیانت کنند.

آنها ممکن است از وفاداری به هر یک از والدین بترسند
وقتی رابطه‌ای اتفاق می‌افتد، اغلب احساس می‌شود که یک پسر خوب (کسی که به او خیانت شده) و یک پسر بد (کسی که خیانت کرده است) وجود دارد. اما همه چیز همیشه سیاه و سفید نیست و برای بچه هایی که هر دو والدین خود را دوست دارند، این آنها را در موقعیتی خاص قرار می دهد که سعی می کنند احساسات خود را هدایت کنند.
به این ترتیب، ممکن است در مورد اینکه به چه کسی اعتماد کنند، و مهمتر از آن، به چه کسی عشق خود را نشان دهند، مطمئن نباشند.
آنها ممکن است احساس خیانت و سردرگمی در مورد وفاداری کنند.اگر به آنها آموزش داده شده است که صادق باشند و به احساسات دیگران اهمیت دهند، ممکن است این سوال را بپرسند که چرا الگوهای آنها مجبور نیست از قوانین مشابهی پیروی کنند.

آنها ممکن است افسرده شوند
اگرچه جدا کردن احساسات خود در مورد خیانت کار دشواری است، اما برای یک دقیقه خود را به جای فرزندتان بگذارید. تصور کنید که شما همان کودک سناریو هستید و ناگهان متوجه می‌شوید که والدین شما (که دوستشان دارید) زندگی خوبی نداشته‌اند.
این می تواند باعث شود که همه چیزهایی را که فکر می کردید در مورد خانواده خود واقعی یا واقعی است زیر سوال ببرید و در برخی موارد ممکن است باعث شود کودک شما بسیار افسرده شود.
خیانت می تواند تأثیر روانی مضری روی بچه ها داشته باشد و منجر به خانواده ای ناکارآمد شود که می تواند زندگی آنها را مختل کند و پتانسیل آنها را مختل کند.
برای مثال، یک کودک ممکن است کمتر انگیزه داشته باشد و افسرده شود، در مدرسه عملکرد ضعیفی داشته باشد یا به عنوان راهی برای ابراز خشم و رنجش درونی خود تسلیم قلدری شود.
فرزندتان را از نظر علائم افسردگی یا تغییرات شخصیتی زیر نظر بگیرید و تا حد امکان به او محبت، مهربانی و مراقبت کنید تا احساس امنیت و محافظت کند.

آنها ممکن است نگران باشند که برای آنها اتفاق بیفتد
اگرچه فرزند شما ممکن است برای پردازش اهمیت خیانت خیلی کوچک باشد، اما ممکن است در اعماق وجودش باور داشته باشد که اگر این اتفاق برای والدینش بیفتد، ممکن است برای آنها نیز اتفاق بیفتد. به همین دلیل است که شما باید به کودک خود کمک کنید تا بفهمد که فقط به این دلیل که یک رابطه اتفاق افتاده به این معنی نیست که آنها به طور خودکار محکوم به تکرار چرخه هستند.

شما نمی خواهید کودک احساس کند که همین اتفاق برای او خواهد افتاد
این باور نادرست می تواند کودک را به این باور سوق دهد که دوست داشتنی نیست و سپس الگوی رها شدن اجتناب ناپذیر را ادامه دهد. حتی اگر احتمال بیشتری وجود دارد که این اتفاق بیفتد، سعی کنید به فرزند خود بیاموزید که خیانت امری اجتناب ناپذیر نیست.

می تواند به آنها در برقراری ارتباط بهتر کمک کند
اگر قصد دارید با هم بمانید (و نه فقط به خاطر بچه ها)، در این صورت صحبت های طولانی در مورد این رابطه و چگونگی ادامه دادن از آن خواهید داشت. صحبت های زیاد و زیاد.
راهی که این به کودک شما کمک می‌کند این است که به او آموزش دهید که از طریق ارتباط، درک، (و عشق)، شما و شریک زندگی‌تان برای حل یک مشکل بسیار واقعی با هم کار می‌کنید. خیانت گاهی هم می‌تواند تأثیر مثبتی بر فرزندان بگذارد، اگر یک حادثه کوچک باشد(مثلا در حد یک سوءتفاهم ) و درمان شروع شود و در نهایت ارتباط بهتری بین والدین برقرار شود . به این معنا که رویداد خیانت می‌تواند باعث رشد شود و خانواده را سالم‌تر و پیوندشان را محکم تر کند.
کشف خیانت همه را درگیر میکند به خصوص فرزند شما. مطمئن شوید تا احساسات خود را بیان کنند تا احساسات آنها شنیده و تایید شود. حتی ممکن است بخواهید در صورت لزوم به دنبال پشتیبانی باشید تا همه مراقبت (و مشاوره) را که ممکن است در این دوران پرتلاطم نیاز دارند دریافت کنند.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار