جمعه 17 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری توصیه های متخصصان درباره میزان خواب مورد نیاز افراد در سنین مختلف

 
 

سه شنبه 17 مرداد 1402

توصیه های متخصصان درباره میزان خواب مورد نیاز افراد در سنین مختلف

 
 

متخصصان خواب میزان دقیق ساعاتی که افراد در هر سنی نیاز به خواب شبانه دارند تا روز با انرژی از خواب بیدار شوند بررسی کرده‌اند.

متخصصان خواب میزان دقیق ساعاتی که افراد در هر سنی نیاز به خواب شبانه دارند تا روز با انرژی از خواب بیدار شوند بررسی کرده‌اند.
هیچ چیز مثل بیدار شدن از خواب با این حس که شب خواب خوبی داشته‌اید و حالا آمادگی رویارویی با یک روز پرمشغله را دارید نیست. (اینجا بخوانید که چرا خواب خوب ۵ سال به عمرتان اضافه می‌کند) با این حال شاید ندانید که مقدار خواب مورد نیاز از هر فرد به فردی دیگر بسیار متفاوت است و در دوره های سنی مختلف زندگی این مقدار دستخوش تغییراتی می‌شود.
در هر سنی دقیقا به چه میزان خواب نیاز داریم؟
خواب مطلوب و بهینه شما ممکن است بسیار متفاوت از خواب همکار یا سایر اعضای خانواده شما باشد و عواملی مانند سلامتی، سن و بارداری تاثیر به‌سزایی در این میان دارند. در ادامه توصیه های متخصصان خواب در مورد میزان خواب مورد نیاز بسته به سن را می‌خوانید. (اگر می‌خواهید درباره بهترین حالت برای خوابیدن بدانید این مقاله را بخوانید.) به گفته متخصصان Bed Kingdom این سوال که «به چه میزان خواب نیاز داریم؟» هر ماه در سرتاسر جهان بیش از ۱۰۵ هزار بار در اینترنت جستجو می‌شود و پاسخ به آن به مرحله‌ای از زندگی که در آن هستید بستگی دارد.
میزان خواب مورد نیاز نوزادان
به گفته این تیم متخصص، نوزادان روزانه به حداقل ۱۲ تا ۱۶ ساعت خواب روزانه با احتساب ساعت‌های چرت زدن نیاز دارند. نوزادان تازه متولدشده معمولا زمان بیشتری را در خواب می‌گذرانند تا در بیداری و خواب بخش مهمی از روند رشد آنهاست.
میزان خواب مورد نیاز کودکان
کودکان با گذشت زمان و متناسب با رشد خود به خواب کمتری نیاز پیدا خواهند کرد. به عنوان مثال در حالی که کودکان خردسال به ۱۱ تا ۱۴ ساعت خواب نیاز دارند، این میزان برای کودکان سه تا پنج سال به ۱۰ تا ۱۳ می‌رسد. کودکان در گروه سنی شش تا ۱۲ سال به حدود ۹ تا ۱۲ ساعت و نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ ساله نیز تقریبا به ۸ تا ۱۰ ساعت خواب نیاز دارند.
میزان خواب مورد نیاز بزرگسالان
توصیه می‌شود که بزرگسالان شب‌ها حداقل ۷ ساعت بخوابند که البته اگر روز کاری سختی را از سر گذرانده باشید ممکن است احساس کنید بیش از این به خواب نیاز دارید. الگوی خواب با افزایش سن دستخوش تغییر می‌شود به این معنی که ممکن است به چند ساعت اضافی برای خواب نیاز داشته باشید. بسیاری از افراد با بالا رفتن سن متوجه سبک‌تر شدن خواب خود می‌شوند.
میزان خواب مورد نیاز در دوران بارداری
بارداری نیز می‌تواند بر الگوی خواب شما تاثیر بگذارد به‌طوری که زنان باردار به حداقل ۸ تا ۱۰ ساعت خواب برای سلامت خود و جنین داخل رحم نیاز دارند.
میزان خواب مورد نیاز در دوران بیماری
در مواقع بیماری مانند زمانی که دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا می‌شوید حداقل ۷ تا ۹ ساعت خواب لازم است تا بدن بتواند به ترمیم خود کمک کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
در عروسی دوستم عاشق عروس شدم ! / معصومه باید مال من می شد !
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قتل بهت‌آور داریوش مهرجویی؛ آنچه می‌دانیم، آنچه نمی‌دانیم!
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار