جمعه 17 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان بررسی نامزدهای مطرح در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا

 
 

سه شنبه 21 شهريور 1402

بررسی نامزدهای مطرح در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا

 
 

در انتخابات پیش رو، طیف نامزدهای انتخاباتی وسیع است، از روسای جمهور سابق و فرماندار گرفته تا خواننده، نویسنده و وکیل. لیکن مهم ترین و معروف ترین آن ها را از جنبه های مختلف می توان بررسی کرد.

بررسی نامزدهای مطرح در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا عطنا - زینب بهمنی -در انتخابات پیش رو، طیف نامزدهای انتخاباتی وسیع است، از روسای جمهور سابق و فرماندار گرفته تا خواننده، نویسنده و وکیل. لیکن مهم ترین و معروف ترین آن ها را از جنبه های مختلف می توان بررسی کرد.
حقیقت آن که است بین دموکرات ها (به واسطه ضعف ها و ناکارآمدی های بایدن) و بین جمهوری خواه ها (به واسطه ده ها مورد اتهام زنی به ترامپ، یورش به کنگره، افشای اسناد محرمانه و...) چند دستگی و اختلاف ایجاد شده است، با این وجود هر دو حزب همچنان مورد حمایت اشخاص یا گروه هایی قرار گرفته اند، همانطور که مورد انتقاد جدی نیز هستند. برای مثال كم درآمدها، سياه پوستان، كاتوليك ها، اسپانيائي تبارها ،يهوديان و كارگران فاقد اتحاديه ثابت، قشر دانشگاهی و تحصیل کرده و ساكنان شهر هاي بزرگ غالبا حامی دموکرات ها هستند. جمهوري خواهان نیز از پشتيباني ثروت مندان و پروتستان ها و رای شهرهاي كوچك و سنتی را در اختيار دارد .در حال حاضر اختلاف میان هر دو حزب بالا رفته و هر دو منتقدین سرسختی دارند. طبق نظرسنجی ان بی سی، ۵۱ درصد دموکرات ها معتقدند که بایدن نباید نامزد انتخاباتی می شد.
بررسی شخصیتی کاندیدای مطرح در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا:
۱- جو بایدن
سیاسی: بایدن را می توان شخصیتی با تجربه ی بالای سیاسی دانست، او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷، چهل و هفتمین معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بود و هم ‌اکنون ریاست‌جمهوری آمریکا را به عهده دارد. مدتی سناتور ایالت دلاویر در سنای ایالات متحده آمریکا، مدت ۳۶ سال در سنا، ۴ سال به عنوان رئیس کمیته روابط خارجی، ۸ سال به عنوان رئیس کمیته قضایی سنا فعالیت داشته است.
علمی: او دارای دکترای وکالت و دانش آموخته تاریخ و علوم سیاسی بوده است و گرایش های تحصیلی او در دنیای سیاست به اوکمک کرده است.
نظامی: به نظر می رسد در جایی که بتوان اهداف ایالات متحده را با قدرت سخت به نتیجه رساند، او طرفدار گزینه قدرت سخت است، بایدن به عنوان سناتور وقت طرفدار حمله آمریکا به عراق بوده است و طرح تجزیه عراق به مناطق شیعه، سنی و کردنشین را مطرح کرده است.
شخصیتی: بایدن آشکارا خود را متصل به صهیونیست می کند تا هم از لابی های صهیونیست بی بهره نماند و هم جایگاه خود را به واسطه صهیونیست حفظ کند. او خود اظهار داشته است یک کاتولیک خوب قبل از آنکه مسیحی باشد، باید یک یهودی خوب باشد و او نیز پیش از آنکه مسیحی باشد خود را یک یهودی می‌داند و افتخار دارد که بگوید یک صهیونیست است و به وجود اسرائیل و ملی‌گرایی یهودیان معتقد و پایبند است. هم اکنون سلامت روان و جسم بایدن تردیدهایی را برای مردم بوجود آورده است و این سوال برایشان مطرح است که سن بالای جو بایدن و توانایی جسمی و فکری وی طی سال‌‌های آینده چگونه کشور و مردم را دچار سرگردانی می کند.
نظر بایدن درباره مذاکرات: در زمان امضای برجام، از حامیان آن بود و بعد از خروج دونالد ترامپ از این توافق، او را سرزنش کرد. او در ادامه «رسیدن به توافق بهتر» را توهم خواند و گفت: برای رسیدن به برجام «چندین سال فشار تحریم، دیپلماسی دقیق و حمایت جامعه جهانی» صرف شده‌است .علی الظاهر بایدن خواستار ازسرگیری روابط ایران و آمریکا بوده و با تغییر رژیم مخالف است. او پس از انتخابات ۱۳۸۸ ایران حامی اغتشاشات بوده و انتقاداتی را مطرح کرد اما بیان داشت آمریکا به سیاست مذاکره ادامه می‌دهد. نقاط قوت: تجریه سیاسی و برخورداری از لابی گری صهیونیست و هواداری چهره های برجسته و روسای جمهور سابق دموکرات از او نقطه قوتی برای او محسب شده است. نقاط ضعف: بارزترین نقطه ضعف بایدن تردید در صحت سلامت روان او به علت سن بالای او و اختلالات حواس اوست.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
در عروسی دوستم عاشق عروس شدم ! / معصومه باید مال من می شد !
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قتل بهت‌آور داریوش مهرجویی؛ آنچه می‌دانیم، آنچه نمی‌دانیم!
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار