يكشنبه 31 تير 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی روی خط جوانی چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"

 
 

دوشنبه 4 دي 1402

چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"

 
 

ایجاد یک رابطه جدید می تواند هیجان انگیز باشد. این هیجان انگیز است که با جزئیات شخصیت یک فرد آشنا شوید، ساعت ها با آنها صحبت کنید و صمیمی شوید و با معرفی آنها به دوستان و خانواده خود، زندگی خود را در هم تنیده کنید.

ایجاد یک رابطه جدید می تواند هیجان انگیز باشد. این هیجان انگیز است که با جزئیات شخصیت یک فرد آشنا شوید، ساعت ها با آنها صحبت کنید و صمیمی شوید و با معرفی آنها به دوستان و خانواده خود، زندگی خود را در هم تنیده کنید.
ول مایند گاهی اوقات نمی توانید جلوی عاشق شدن خود را بگیرید . ممکن است یک روز به شریک زندگی خود نگاه کنید و ناگهان متوجه شوید: "اوه خدای من - چقدر دوستت دارم!"
برخی احساس می کنند باید این موضوع را فریاد بزنند، در حالی که برخی دیگر آن را برای مدت طولانی در خود نگه می دارند . بنابراین، چه زمانی برای گفتن "دوستت دارم" به همسرتان است؟
احساسات در آغاز یک رابطه جدید اغلب شدید هستند و گاهی اوقات دشوار است که بدانید آیا شما نسبت به طرف مقابل احساس شیفتگی دارید یا عشق واقعی . بنابراین، تفاوت بین این دو چیست؟
از سوی دیگر شیفتگی می‌تواند احساس عمیقی از ارتباط داشته باشد، اما بر اساس ایده‌آل‌سازی شخص دیگری است. کلمه کلیدی در اینجا ایده آل سازی است. شیفتگی ریشه در اشتیاق دارد. شما به شدت جذب آن شخص می شوید، از دیدن او هیجان زده می شوید و شیمی فوق العاده شگفت انگیز است.
طبق مطالعات علمی، مرحله شیفتگی ممکن است از شش ماه تا یک سال طول بکشد.
این بدان معنا نیست که شیفتگی به عشق تبدیل نمی شود، اما مهم است که به این تمایز توجه کنید. عشق بیشتر مبتنی بر واقعیت است و با توجه عمیقی که به شخص دیگری از جمله کاستی‌ها و خصلت‌های او دارید، آشکار می‌شود. روانشناس زیک روبین می گوید رابطه عاشقانه از سه عنصر تشکیل شده است: دلبستگی (میل به بودن با طرف مقابل)، مراقبت (ارزش دادن به شادی و نیازهای دیگری) و صمیمیت (آسیب پذیر بودن با یکدیگر).
«عشق هم در شور و هم در صمیمیت ریشه دارد. فلیشمن می‌گوید: شما مقداری یا تمام چاشنی شیفتگی را دارید - مانند پروانه‌ها و هیجان - همراه با دوستی، اعتماد، عمق و کنجکاوی.

نشانه هایی که زمان مناسبی برای گفتن "دوستت دارم" است
اگر واقعاً عاشق شریک زندگی خود هستید، زمان درست یا غلطی برای گفتن "دوستت دارم" وجود ندارد. با این حال، ممکن است به دنبال نشانه هایی باشید که به شما احساس امنیت بیشتری در بیان این کلمات بدهد. اگر موارد زیر درست باشد، ممکن است زمان مناسبی باشد:
شما به اندازه خود به سلامتی و خوشبختی طرف مقابل اهمیت می دهید می توانید تصور کنید که قدم بعدی رابطه خود را بردارید یا حتی یک عمر را با هم بگذرانید
اگر شریکتان در مواقع اضطراری با شما تماس بگیرد، فوراً در کنار شما خواهد بود شما عیب ها و ویژگی های خاص شریک خود را در میپذیرید
شما حاضرید برای شریکتان فداکاری و سازش کنید
وقتی با هم هستید احساس کامل بودن یا رضایت را تجربه می کنید
در رابطه احساس امنیت می کنید
مشتاق دانستن بیشتر در مورد شریک زندگی خود هستید
هفته ها یا ماه ها احساس عشق کرده اید
پیدا کردن لحظه مناسب
همانطور که گفته شد، زمان درست یا نادرستی برای گفتن "دوستت دارم" وجود ندارد. با این حال، ایده خوبی است که مطمئن شوید که شرایط مناسب است و شریک زندگی شما در جایی است که این کلمات را دریافت می کند و در صورت امکان عمق معنای آنها را درک می کند.
به طور کلی، بهتر است زمانی که با هم تنها هستید، برای اولین بار بگویید "دوستت دارم" و زمانی که هیچ یک از شما تحت تاثیر الکل یا هر ماده دیگری نیستید.جدای از آن، می توانید هر زمان که احساس کردید "دوستت دارم" بگویید.
فلیشمن می گوید: «اگر این میل قوی است، آن را دنبال کنید. اگر در مورد آن احساس اضطراب می کنید، نفس بکشید، سرعت خود را کم کنید. خوب است صبر کنید.» اگر فقط برای مدت کوتاهی با هم بوده‌اید - کمتر از شش ماه - و رابطه در مسیر درستی قرار دارد، نیازی به عجله کردن نیست. با عشق عاشقانه واقعی ، هم احساسات شما و هم احساسات آنها قوی تر می شوند.
فلیشمن می‌گوید: «گاهی اوقات، می‌توانید آنقدر از بودن در این رابطه جدید و همه احتمالاتی که برای شما دو نفر دارد هیجان زده شوید که نمی‌توانید آن را کنترل کنید و می‌خواهید فوراً آن را بگویید. او می گوید، در حالی که عشق عشق است، نیازی به عجله و گفتن آن نیست.

خیلی زود گفتن "دوستت دارم".
در حالی که بیشتر مردم می خواهند عشق را احساس کنند، شنیدن این کلمه جادویی نیز می تواند بسیار ترسناک باشد. گفتن "دوستت دارم" نشان می دهد که رابطه در حال جدی تر شدن است و ممکن است نیاز به مراقبت و توجه بیشتری داشته باشد. در حالی که پیشرفت یک رابطه هیجان انگیز است، برای برخی ممکن است باعث شود کمی عقب بنشینند.
شنیدن کلمات «دوستت دارم» می‌تواند نشان‌دهنده مرحله جدیدی باشد – مرحله‌ای که صرفاً سرگرم‌کننده و معمولی نیست، بلکه به سمت انحصار و تعهد پیش می‌رود . "اگر یکی از طرفین احساس کند که این مسیر درست است، اما دیگری هنوز مطمئن نیست، شنیدن آن کلمات می تواند پویایی را تغییر دهد و حتی باعث شود که شریک نامطمئن عقب نشینی کند یا به آن پایان دهد."
اگر احساس می کنید که شریک زندگی شما کاملاً آماده نیست که عشق شما را متقابلاً ابراز کند، به خود و رابطه فضایی بدهید. این می تواند زمان خوبی باشد تا از شریک زندگی خود بپرسید که رابطه را به کجا می بیند، آیا شما همسو هستید یا خیر، و به طور کلی چه احساسی در شراکت دارد.

اگر شریک زندگی تان به شما نمی گوید «دوستت دارم» چه باید کرد
اگر به همسرتان گفتید که دوستش دارید و او پاسخی نداد، خودتان را ناراحت نکنید . مهم است که به احساسات عمیق خود نسبت به شریک زندگی خود احترام بگذارید، حتی اگر آنها هنوز متقابل نشده باشند.
به شریک زندگی خود فضایی بدهید تا این کلمات قدرتمند و معنای آنها را برای رابطه شما بپذیرد. حتی می‌توانید بپرسید که این کلمات چه احساسی در آنها ایجاد می‌کند و به آنها بگویید که اگر آماده نیستند لازم نیست آنها را پاسخ دهند. توضیح اینکه کلمات «دوستت دارم» برای شما چه معنایی دارند نیز مفید است، زیرا این تعریف از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است.
با گذشت زمان، آنها ممکن است بهتر این کلمات را پردازش کنند و بگویند که شما را نیز دوست دارند. اما، اگر احساسات آنها هرگز به سطح احساسات شما نمی رسد، این نیز اشکالی ندارد. درک این مساله می تواند دردناک باشد، اما در نهایت به شما پاسخی می دهد که در مورد اینکه آیا در رابطه رو به جلو حرکت کنید یا خیر. در هر صورت، شما نسبت به طرف مقابل آسیب پذیر بودید و نیت شما مهربانانه بود که مایه افتخار است.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار