يكشنبه 31 تير 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گزارش ويژه ۳۳ میلیون تومان برای یک شب دور دور!

 
 

يكشنبه 10 دي 1402

۳۳ میلیون تومان برای یک شب دور دور!

 
 

مازراتی، پورشه، بنز و بی‌ام و، پرشیا و سمند... از خارجی و داخلی همه جور خودرویی برای اجاره هست. ببین و سوا کن! بعضی هم برای جشن عروسی‌شان ماشین اجاره می‌کنند تا شعار «یک شب هزار شب نمی‌شود» را به بهترین نحو عملی کنند.

مازراتی، پورشه، بنز و بی‌ام و، پرشیا و سمند... از خارجی و داخلی همه جور خودرویی برای اجاره هست. ببین و سوا کن! بعضی هم برای جشن عروسی‌شان ماشین اجاره می‌کنند تا شعار «یک شب هزار شب نمی‌شود» را به بهترین نحو عملی کنند.
روزنامه همشهری در گزارشی با این عنوان به پدیده اجاره خودروهای لوکس در پایتخت پرداخته است که در ادامه می‌توانید بخوانید:
البته کاربرد خودروهای اجاره‌ای به موارد گفته شده محدود نمی‌شود. استفاده برای گردشگران خارجی، مسافرت، رفتن به خواستگاری و معامله و جلسات کاری را هم می‌توان به فهرست کارایی چهارچرخ‌های استیجاری اضافه کرد.

۳۳ میلیون اجاره برای یک شب
از پرشیا تا مازراتی، همه جور خودرویی در اینجا وجود دارد؛ رنگارنگ و متنوع. دیدن این همه ماشین مدل بالای لوکس چشم را خیره می‌کند. بیشتر کارایی خودروها برای جشن عروسی است. صاحب یک مرکز اجاره خودرو، می‌گوید: «دامادها مشتریان دائمی هستند و ترجیح می‌دهند برای جشن عروسی خود ماشین خارجی انتخاب کنند. »
اجاره مازراتی برای عروسی بدون راننده شبی ۳۳ میلیون تومان و با راننده ۲۷ میلیون تومان. پورشه برای جشن عروسی بین ۱۵ تا ۱۷ میلیون تومان. علاوه بر وجه بالای اجاره، باید یک چک ضمانتی به قیمت خودرو ارائه دهند. ماشین عروس از ساعت ۹ تا ۱۲ شب در اختیار داماد است و با هر ساعت دیرکرد مبلغ ۷۰۰ هزار تومان باید بپردازد.

دوردور از دل کویر تا خیابان‌های شلوغ شهر
از دیگر مشتریان پروپاقرص اجاره خودروها کسانی هستند که علاقه زیادی به کویر دارند. ماشین‌سواری در کویر را سرگرمی خوبی برای خود می‌دانند. یک کارشناس یک مرکز اجاره خودرو دیگر، درباره ماشین‌سواری در کویر به نکته جالبی اشاره می‌کند: «برای سفر به کویر بیشتر ماشین‌های شاسی‌بلند اجاره می‌شود، آن هم برای چند روز.» البته بعضی از جوانان هم ماشین اجاره می‌کنند تا در خیابان‌های پایتخت دوردور کنند. وی می‌گوید: به‌طور مثال برای خودرو X۳ باید چک صیادی به مبلغ خود ماشین علاوه بر ۱۰۰ میلیون ودیعه داده ‌شود. مبلغ اجاره هم هست. بعد از تحویل ماشین چک و ودیعه بازگردانده می‌شود اما یک و نیم میلیون تومان را نگه می‌داریم که اگر فرد جریمه شد یا خلافی داشت تسویه کنیم. در غیر این‌صورت همه مبلغ برای او واریز می‌شود.»
صاحب مرکز اجاره خودروی دیگری نیز به استقبال گردشگران خارجی از ماشین‌های اجاره‌ای اشاره می‌کند و می‌گوید:‌ «بسیاری از مشتری‌های ما گردشگران خارجی هستند. بعضی از خودروها برای امور تشریفاتی یا رفتن به فرودگاه بین‌المللی اجاره می‌شوند. مثلا پرادو با راننده ۱۰ ساعت در اختیار، ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان. بنز و بی‌ام‌و هم همین قیمت را دارد. پورشه ماکان برای ۱۰ ساعت، ۱۲ میلیون تومان.»

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار